סדנת סלטים

בא לכם לגוון את מזונכם בירקות אבל נמאס מהסלטטטים המוכרים והשגרתיים?

אני מזמינה אתכם לפתוח צוהר לעולם הסלטים ולהכיר סלטים טעימים, לא שגרתיים בריאים ומזינים

ידוע לכולנו שהדרך לבישול בריא עוברת דרך שילוב ירקות וקטניות מכל המינים והצבעים בתפריט היומי אבל, מכוח ההרגל, אנו משתמשים במגוון מצומצם מאוד של חומרי מוצא אותם אנו מכינים באותם מתכונים שוב ושוב.  בסדנת הסלטים נכין סלטים לא שגרתיים,  מעניינים בריאים ומזינים אשר מתבססים על מגוון רחב של ירקות קטניות ודגנים ושלל חומרי מוצא מקומיים ונפוצים בשיטות קלות ופשוטות אשר כל בשלן מתחיל יכול לאמץ.

במהלך הסדנה נכין מגוון רחב של סלטים למשל:

סלטים מבושלים כמו: אפונה מוקפצת עם פטריות, קרפצ'יו סלקים, מוקפץ מקסיקני, קישואים ברוטב עגבניות

סלטים טריים כמו: סלט מנגו פיקנטי, סלט סלק טרי ותפוחי עץסלט אטריות בטטה ובטטה צלויה, סלט עלי בייבי עם סלק

סלטים משולבי דגן כמו:  סלט אטריות אורז, סלט קינואה סלק, סלט אטריות אורז ושורשים חיים

סלטים משולבי קטניה כמו: סלט עדשים שחורות ובטטה, סביצ'ה דג רענן עם עדשי קוויאר, סלט טבולה כרובית

בסדנה  נשלב בין סלטים מהמטבח הים תיכוני הקרוב אלינו ובין סלטים ממטבחים רחוקים ממזרח וממערב.

כשתצאו מהסדנה, מובטח לכם שיהיו בידיכם הכלים לשלב בין שפע הירקות שמצוי בשוק לקטניות ודגנים וטעמים חדשים.

את האהבה לבישול בכלל ולבישול ירקות בפרט קיבלתי מהבית, בכל יום חמישי צעדנו אבי ואני לשוק מחנה יהודה שבירושלים, הוא על הסלים הכבדים ואני על הארנק והסלים הקלים, אלו עם התותים התבלינים ועשבי התיבול. אבי אהב לגוון ולחדש, ובכל קניה נהג לשלב גם ירקות וחומרים חדשים ולא מוכרים. שפע הסלטים שהכין לארוחות השבת לא היה מבייש אף "בופה" עכשווי במלון טרנדי עם טאצ' קולירי. את הגמישות היצירתית הזו לשחק עם מגוון הירקות לתוצאה מעניינת ושונה נלמד בסדנה הנוכחית. לדוגמא –אם נכין כרוב לבן , אותו ירק סלטים נדוש, נגוון ונכין אותו במגוון אופנים לתת סלטים מבושלים וטריים מקומיים ואוריינטליים בשילובים שונים ומעניינים כך שבכל פעם שיוגש לשולחן יהיה בתחפושת שונה ומעניינת.

ומה מחכה לכם בסדנה?

כשתגיעו, נערוך היכרות קצרה בין המשתתפים ואז נכיר את חומרי הגלם איתם נעבוד בסדנה הנוכחית היות ומגוון הירקות שונה בכל עונה. בכל מפגש נכין סלטים ממגוון ירקות עונתיים שונים. כמובן שישנם אותם "נכסי צאן הברזל" של הירקות הנפוצים בכל ימות השנה אך אלו ישולבו במגוון עונתי ומסקרן.

בחלק הראשון של הסדנה נלמד להכיר את הירקות שאיתם נעבוד, תכונותיהם, חשיבותם ויתרונותיהם הבריאותיים וכמובן נלמד על האופנים השונים להכנתו.

בחלק השני נכין את הסלטים – כאשר הקילוף הקיצוץ והחיתוך נעשים על ידי כל המשתתפים בסדנה ואילו את הסלטים עצמם אני עושה לבדי תוך כדי הדגמה והסברים וזאת על מנת שתהיו פנויים ומרוכזים ותוכלו להתפנות לתעד ולרשום בחוברת המתכונים שתקבלו את כל השלבים באופן שיאפשר לכם לשחזר את ההכנה באופן עצמאי.

 

בחלקה השלישי של הסדנה נשב לאכול את כל מעשיי ידינו במנוחת לוחמים וזאת לאחר שכבשנו יעד קולינרי חשוב בדרך למטבח הבריא.

אז מה בתפריט?

בדרך כלל במהלך סדנה נכין בין שמונה לעשרה סוגים שונים של סלטים . נכין סלטים מבושלים וטריים, סלטים שהם ארוחה וסלטים קלילים לליווי מנה עיקריות סלטים עם קטניות ועם דגנים, סלטים עם גרעינים ואגוזים שונים  וסלטים עם נבטים או נבטוטים ובקיצור – עולם עשיר של טעמים וטכניקות.

את הסדנה מעבירה דר' דבי עיזר – בעלת קליניקה לטיפול בעזרת תזונה טבעית וצמחי מרפא, בשלנית וכותבת מתכונים בריאים.

כל המתכונים כשרים (המטבח הינו מטבח ביתי חילוני וללא תעודת כשרות)

כל התבשילים לא חלביים נטולי גלוטן וטבעוניים

המתכונים קלים ופשוטים מתאימים גם לבשלנים מתחילים

מה תקבלו?

סדנת הסלטים הינה סדנה  חווייתית להיכרות עמוקה עם העולם האינסופי של הירקות .

בסדנה תקבלו ידע נרחב על הירקות איתם נעבוד, הרכבם התזונתי ויתרונותיהם הבריאותיים, תקבלו כלים וטיפים חשובים לבישול יעיל ומהיר כך שלא תצטרכו לבלות ימים במטבח על מנת להכין אוכל בריא, וכמובן תקבלו מתכונים מדויקים בחוברת מתכונים עליה תוכלו להוסיף הארות והערות. וכמובן, תיהנו ממפגש עם אנשים חדשים, מתחומים שונים שמתרכזים יחד למפגש חווייתי בעל אופי קולינרי ייחודי.

 

חדשות ומבצעים

    נא השאירו את פרטיכם ואחזור אליכם בהקדם